گفتن شماره تلفن به انگلیسی

گفتن شماره تلفن به انگلیسی 📞☎️📞☎️📞☎️📞☎️

👌 معمولا شماره های تلفن در انگلیسی به صورت رشته ای از اعداد، تک تک و جداگانه پشت سر هم ، همرا با مکث کوتاهی بین هر گروه از اعداد ( در صورت وجود ) خوانده می شود . در مورد خواندن صفر هم همانطور که در مبحث “ نحوه گفتن عدد صفر در انگلیسی ” بدان اشاره شد ، عدد “ صفر” همانند حرف “ O” انگلیسی و به صورت “oh” تلفظ می گردد . همانگونه که در نمونه های زیر مشاهده می کنید :

• 76432036 = “seven six four three two oh three six“

• 0521 3044936 = “oh five two one ,three oh four four nine three six“

• 08081 570983 = “oh eight oh eight one , five seven oh nine eight three“

🔵 نکته 1: در انگلیسی بریتانیایی، اگر در شماره تلفن یکی از ارقام دو یا سه بار پشت سر هم تکرار شود از واژه های “double” با تلفظ فارسی “دابِل” و به معنی “دو تا” و همچنین از واژه “treble” با تلفظ فارسی “تِرِبِل” و به معنی “سه تا” برای خلاصه کردن و سادگی کلام استفاده می کردد .لازم به ذکر است که این نحوه بیان شماره تلفن، در انگلیسی آمریکایی چندان رایج نمی باشد و ترجیح به گفتن ارقام به صورت تک تک و جداگانه می باشد :

• 515522 = “five one double five double two“

• 155500 = “one treble five double oh” / “one five double five double oh“

🔴 نکته 2 : در انگلیسی آمریکایی، افراد گاها کد منطقه یا ناحیه خود را قبل از اولین بخش از خود شماره تلفن بیان می کنند که بیانگر منطقه ایست که در آن زندگی می کنند :

• (555) 632-9821 = “five five five , six three two, nine eight two one“

• (477) 574-2079 = “four seven seven , five seven four , two oh seven nine“

(0) نظر
برچسب ها :
چهارشنبه اول 10 1395
یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

Conversation


یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی


مکالمه زبان انگلیسی چگونه صورت می گیرد ؟ کلی هزینه می کنید ، کلاس زبان انگلیسی می روید ، منابع و کتابهای آموزش زبان انگلیسی میخوانید ، منابع صوتی انگلیسی گوش می دهید ولی هنوز نمی توانید انگلیسی صحبت کنید . هنوز هم از یک مکالمه ساده انگلیسی هراسانید . چند سال تلاش میکنید ولی هنوز هم در یک مکالمه انگلیسی چند دقیقه ای نفس نفس می زنید . دربین صحبت کردنتان دائم به خود می گویید آیا اینجا را درست گفتم ؟ اگه یه جور دیگه ای می گفتم بهتر نبود ؟ و .... ولی واقعا چرا ؟

اگر شما هم گفته های پاراگراف بالا را قبول دارید ، پس بهتر است در ادامه مطلب به نکاتی که ذکر می شود ، توجه نمایید :
تصورکنید بدون فکر کردن انگلیسی صحبت می کنید ، کلمات به آسانی و به سرعت به واسطه زبان شما ادا می شوند و همچنین در آن واحد مفهوم صحبت های دیگران را درک می کنید ، برای این کار شما باید شیوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید . اولین قدم کنار گذاشتن یادگیری لغات زبان انگلیسی است . تعجب کردید ؟؟ بله درست است .
لغاتزبان انگلیسی را حفظ نکنید ، انگلیسی زبانها ، انگلیسی را بر اساس یادگیریلغات نمی آموزند بلکه آنها اصطلاحات ( عبارات ) را یاد می گیرند که ترکیبیاز یک گروه لغت می باشند که معنی خاص خود را می دهند . بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات ( عبارات ) 4 تا 5 برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد . همچنین کسانی که اصطلاحات ( عبارات ) را یاد می گیرند ، گرامر بیشتری هم بلدند . اگر کلمه جدیدی دیدید ، حتما عبارتی که آن کلمه جدید در آن استفاده شده را در دفترچه یادداشت خود بنویسید نه فقط کلمه را . به این ترتیب استفاده درستهر کلمه را می آموزید .
همین الان کتابهای صرفا گرامر زبان انگلیسی خودرا کنار بگذارید . این کتابها باعث می شوند شما پیش از صحبت ، به زبان دستوری کلمات و تغییرات ساختاری آنها فکر کنید . در حالیکه باید به طور خودکار و معمولی ، مثل زبان مادری خود بتوانید صحبت کنید . راز قدرت در یادگیری عمومی زبان  انگلیسی ، بر مبنای گرامر و دستور نیست . اگرچه بسیاریاز شما ، هزاران مورد نگارشی در مورد زبان انگلیسی را می دانید ، ولی به محض اراده جهت استفاده از زبان انگلیسی همه آموخته هایتان فراموشتان می شود. این مساله به خاطر آن است که گرامر و زبان عمومی شخص نامتوازن است . شمادر وهله اول نیاز به راهی دارید که بتوانید به طور اتوماتیک و بدون هیچ گونه تفکر و تاملی ، استفاده از زبان انگلیسی را بدانید .
راز پیشرفت افراد مهاجر در زمینه زبان انگلیسی ، فقط و فقط همین است که شرایط حضور در محیط باعث می شود نه تنها شنوایی افراد تقویت می شود ، بلکه نوع کاربرد آن را با تمام وجود خود حس می کنند و به خاطر می سپارند . اگر می خواهید در زمینه تقویت زبان عمومی خود اقدامی کنید ، به جای روخوانی کتابهای زبان انگلیسی ، بیشتر گوش کنید و حتی هنگام روخوانی متن کتابها ، با صدای بلند تلفظ کنید تا نه تنها ماهیچه " زبان " در فضای دهان بیشتر نرمش و تمرین کرده باشد ، بلکه با تلفظ خودتان ؛ گوشتان نیز یک بار دیگر شنیده باشد و درعمق ذهن و مغزتان ذخیره شود .
خیلی ساده است ، این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است . خواندن متون انگلیسی را کنار گذاشته و گوش دادن به صورت مداوم و روزانه را شروع کنید . زبان انگلیسی را با گوشهایتان یاد بگیرید و نه با چشمهایتان . راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی ، یادگیریدقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد . مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس 2 بروید درس 1 را سه بار گوش دهید . برای یادگیری اتوماتیک گرامر و دستور زبان انگلیسی ، از شیوه " داستانهای کوتاه در زمانهای مختلف " استفاده کنید .
حتما از انگلیسی صحیح و رایج امروزی استفاده کنید . فیلم و نوارهایی را انتخاب کنید که مطمئن هستید انگلیسی واقعی هست . بسیاری از نوارها و سی دی های آموزشی زبان انگلیسی میخواهند که مثلا یک عبارت را بعد از شنیدن تکرار کنید . این روش اشتباه است. باید از شما خواسته شود که جواب گوینده را بدهید نه این که عین عبارت راتکرار کنید . البته در اینجا باید ذکر شود که بیشتر تکرارها ، برای تمرین ونرمش بیشتر " زبان " داخل دهان است . همانطور که ماهیچه های پاهای یک شخص ،بدون تمرین مستمر یارای دویدن نابهنگام را ندارد ، ماهیچه های زبان هم باید تمرین کند و به سبک گفتار زبان جدید و ویژگیهای آن عادت کند . به این جهت روخوانی بلند یک متن ساده کودکانه یا روزنامه به فراگیران زبان انگلیسیپیشنهاد می گردد . البته هدف فقط روخوانی طوطی وار با صدای بلند متن است واصلا نباید بر روی معنی آن متمرکز شد .به هنگام گوش دادن به منابع صوتی ازیکی از دوستان بخواهید درباره آن از شما سوال کند و شما به آن جواب دهید .این مساله به شما یاد می دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیدا کنید . دقیقا یادگیری یک کودک را مد نظر داشته باشید . از والدین می شنود ، یاد میگیرد ، تکرار می کند و پاسخ  می دهد .
اینها نکاتی از یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی طبق متد Effortless English بودند . مطمئنا نظریه های متفاوتی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به گوش شما خورده و یا دیده اید . هیچ کدام از اینها کامل نیستند ولی به یاد داشته باشید راههای یادگیری زبان انگلیسیبی نهایت هستند . یکی آموزش انگلیسی از طریق رادیو ، یکی آموزش انگلیسی ازطریق فیلم با زیرنویس ، دیگری از طریق فلان دوره آموزشی ، فلانی فقط از طریق چت با انگلیسی زبانان و الاماشاءالله . پس وقت را غنیمت شمرده و از هرجا که شروع کنید درست شروع کرده اید . انگیزه جرقه ، پشتکار و مطالعه مداوم کاتالیزور یادگیری زبان انگلیسی هستند .


(0) نظر
برچسب ها :
يکشنبه بیست و پنجم 11 1394
یادگیری سریع زبان انگلیسی

تحولی در یادگیری زبان


یادگیری سریع زبان انگلیسی


افرادبسیاری را می شناسیم که سالها در مدارس به یادگیری زبان انگلیسی می پردازند اما تنها چیزی که بعد از این همه سال یاد گرفته اند جملاتی در حد "It is a pen " و چیزهایی در همین حد است . یادگیری یک زبان جدید یکی از پربارترین مهارتهایی است که در طول زندگی می توانیم کسب کنیم . اما چرا یادگیری این مهارت این قدر دشوار است ؟ اگر در مدارس زبان انگلیسی خوانده اید پس چرا هنوز از انجام یک مکالمه ساده ناتوان هستید ؟ مطمئنا نمی خواهیدیادگیری انگلیسی را دوباره به همان روش غلط دوران مدرسه تجربه کنید . به این منظور در این مطلب می خواهم 5 روش یادگیری سریع زبان انگلیسی را به شمامعرفی کنم .


1 - خودتان را در موقعیتی قرار دهید که ناچار به یادگیری زبان انگلیسی باشید .
اگراستفاده از مهارتهای زبان انگلیسی را به انتخاب خودمان واگذار کنند به احتمال زیاد رغبت چندانی به آن نشان نخواهیم داد . مغز ما به طور غریزی همواره به دنبال راحتی است و طبیعتا گزینه هایی را انتخاب می کند که به کمترین میزان تفکر نیاز دارند . یادگیری یک زبان جدید مثل هر مهارت دیگری نیازمند اراده ای قوی است . شما باید آگاهانه از پناهگاه امن خود خارج شده وهرگز اجازه بازگشت به نقطه اول را به خود ندهید . اغلب افراد تصور می کنندبهترین راه یادگیری یک زبان عبارت است از زندگی کردن در یک کشور خارجی زبان که البته چندان تصور درستی نیست . امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که دانستن زبان انگلیسی در زندگی هر فرد بسیار پر منفعت است . روش های متعددی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان یادگیری زبان انگلیسی اجباری نمود . مثلا تغییر زبان موبایل خود و یا رسانه اجتماعی دیگر به زبان انگلیسی .


2 - الویت خود را بر روان صحبت کردن بگذارید نه دقیق صحبت کردن .
منظوراز روان صحبت کردن این است که قادر باشیم به راحتی منظور خود را منتقل کنیم و منظور از دقیق صحبت کردن یعنی صحبت کردن دقیق بدون هیچ گونه اشتباه گرامری یا لغوی . باید بدانیم که هدف نهایی از یادگیری زبان انگلیسی روانصحبت کردن است نه دقیق صحبت کردن ! به خاطر بیاورید هنگامیکه زبان فارسی را یاد می گرفتید طبیعتا بسیاری از قواعد دستور زبان را رعایت نمی کردیم اما در عین حال می توانستیم منظورمان را به طور کامل برسانیم . زبان را نمیتوان فقط از طریق کتاب یاد گرفت باید روی موضوعات کاربردی تمرکز کنید و بهاین طریق تا حد زیادی در وقت خود صرفه جویی کنید .


3 - به جای این که حجم زیادی از کلمات را با زحمت در مغز خود جا دهید می توانید از " نرم افزار تکرار با فاصله " استفاده کنید .
افرادیکه یادگیری زبان را به صورت خودآموز شروع می کنند همواره وسوسه می شوند کهتا می توانند به هر شکلی شده لغت یاد بگیرند . هر چند این روش در کوتاه مدت موثر است اما برای وارد کردن اطلاعات به حافظه بلند مدت چندان تاثیر گذار نیست . نرم افزار تکرار با فاصله " SRS " نوعی برنامه کامپیوتری است که شبیه مدل استفاده از فلش کارت است و روش موثرتر برای حفظ اطلاعات و انتقال آنها به حافظه بلند مدت . این فلش کارتها بر اساس الگوریتم های پیچیده ای طراحی شده اند که کارتها را با فاصله زمانی روی صفحه مانیتور نمایش می دهد . در این روش لغات ساده تر نسبت به لغات دشوارتر کمتر نمایش داده می شود و لذا کاربر این امکان را می یابد تا زمان بیشتری را برای مطالعه لغات دشوارتر اختصاص دهد . لغات دشوارتر آن قدر نمایش داده می شود تا کاربر به حد تسلط برسد . با استفاده از این نرم افزار علاوه بر صرفه جویی در زمان می توانید به طور رعد آسایی سرعت یادگیری خود را افزایش دهید .


4 - یک دوست انگلیسی زبان پیدا کنید .
درهر سطحی از زبان هستید یک دوست پیدا کنید که او هم مثل شما در حال یادگیریزبان انگلیسی هست . اوقاتی را برای با هم بودن برنامه ریزی کنید و پیشرفتهای خود را با هم به اشتراک گذارید و به تبادل معرفی سایت ها و منابعمفید آموزش زبان انگلیسی بپردازید .


5 - از هر اشتباهی درس بگیرید و به خودتان جایزه بدهید .
آمادهاشتباهات فراوان باشید . شما می توانید باهوش ترین فرد دنیا شوید اما اگر سماجت به خرج دهید و در لاک دفاعی خود فر روید فرصت های بی شماری را برای رشد کردن و پیشرفت از دست خواهید داد . به خاطر داشته باشید که اغلب انگلیسی زبانها به تلاش شما برای فراگیری بخش مهم فرهنگشان - یعنی زبان - احترام می گذارند . پس از هر اشتباه ولو جزئی خوشحال باشید چرا که نشانه تلاش صادقانه شماست .

(0) نظر
برچسب ها :
يکشنبه ششم 10 1394
یادگیری زبان انگلیسی
Learn English

یادگیری زبان انگلیسی


بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی چیست ؟ زبان یک مهارت است که برای یادگیری آن باید تمرین زیادی کرد . از آن جا که فرآیند یادگیری زبان انگلیسی بسیارکند است ، این تمرین باید متناوب ، مستمر و طولانی باشد در غیر این صورت اثربخشی آن کم می شود . برای یادگیری زبان انگلیسی سه شرط اصلی وجود دارد :انگیزه ، وقت و انرژی و محیط مناسب . یادگیری زبان انگلیسی فرآیندی تدریجیاست . تصور نکنید که یاد گرفتن زبان انگلیسی با یک یا دو ماه کلاس رفتن حاصل می شود .  اصل مهم و اصولی در یادگیری زبان انگلیسی مداومت است . اگر یادگیری و مطالعه زبان انگلیسی برای ما تبدیل به یک عادت شود از یادگیری آنلذت خواهیم برد . وقتی در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی ،فراز و نشیب های آن را با آغوش باز می پذیرید از این سفر بیشتر لذت خواهیدبرد و فرصت های یادگیری بیشتری برای خود ایجاد می کنید . به خاطر داشته باشید که موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی حاصل یک حقیقت ساده است و آن عبارت است از " تلاش صحیح شما "
نظر شما چیست ؟ فکر می کنید چه روش های بهتری برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی وجود دارد ؟لطفا پاسخهای ارزشمند خود را در سایت www.amozeshzaban.ir در بخش دیدگاهها درج نمایید . در مطلب بعدی 5 روش سریع یادگیری زبان انگلیسی را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد . امیدوارم با به کارگیری راهکارهای ارائه شده در مطلب بعد ، هر چه سریع تر در مسیر رشد و پیشرفت برای یادگیری زبان انگلیسی قرار بگیرید زیرا زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی ، یک نیاز استراتژیک محسوب می شود . موفق باشید .

(0) نظر
برچسب ها :
سه شنبه اول 10 1394
داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی


داستان کوتاه انگلیسی


داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی


A blonde and a lawyer sit next to each other on a plane


یک خانم بلوند و یک وکیل در هواپیما کنار هم نشسته بودند .


The lawyer asks her to play a game


وکیل پیشنهاد یک بازی را بهش داد .


Ifhe asked her a question that she did not know the answer to , she wouldhave to pay him 50 dollars , And every time the blonde asked the lawyera question that he did not know the answer to , the lawyer had to pay the blonde 50 dollars


چنانچه وکیل از خانم سوالی بپرسد و او جواب را نداد ، خانم باید50 دلار به وکیل بپردازد و هر بار که خانم سوالی کند که وکیل نتواند جواب دهد ، وکیل به او 50 دلار بپردازد .


Sothe lawyer asked the blonde his first question , " What is the distancebetween the earth and the nearest star ? " without a word the blonde pays the lawyer 50 dollars


سپس وکیل اولین سوال را پرسید : " فاصله زمین تا نزدیکترین ستاره چه قدر است ؟ " خانم بی تامل 50 دلار به وکیل پرداخت .


Theblonde then asks him " What goes up a hill with four legs and down a hill with three ? The lawyer thinks about it , but finally gives up and pays the blonde 50 dollars


سپس خانم از وکیل پرسید : " آن چیستکه با چهارپا از تپه بالا می رود و با سر به پایین باز می گردد . وکیل در این باره فکر کرد اما در انتها تسلیم شده و 50 دلار به خانم پرداخت . سپس از او پرسید که جواب چی بوده و خانم بی معطلی 50 دلار به او پرداخت کرد !!!!

(0) نظر
برچسب ها :
دوشنبه بیست و سوم 9 1394
جملات انگیزشی انگلیسی


motivation


جملات انگیزشی انگلیسیخواندنجملات زیبا و انگیزشی همیشه دلنشین است . بدون شک درس های زیادی در این جمله ها نهفته است . افراد زیادی هستند که تنها یک جمله انگیزشی و یا یک عبارت زیبا ، تاثیر عمیقی بر آنها گذاشته و باعث شده ایده تازه ای را عملیاتی کنند و یا تغییر مهم و مثبتی در زندگی خود به وجود آورند . احتمالاشما هم یکی از همین افراد باشید . نظر شما چیست اگر این نکته های زندگی ساز نه تنها زندگی شخصی بلکه زندگی آموزشی ما را هم تحت تاثیر قرار دهند ؟ جملات زیبا و پرمعنی در موفقیت و انگیزه ، باعث می شوند که روزها و هفته های سخت را به راحتی و با باور بیشتری پشت سر بگذاریم و شجاعت دنبال کردن اهداف و رسیدن به رویا همان را پیدا کنیم . به چند جمله انگیزشی انگلیسی همراه با معنی آنها در زیر توجه کنید :


Tips to be successful in life

Appreciate those who love you

Help those who need you

Forgive those who hurt you

Forget those who leave youنکاتی برای موفقیت :

از کسانی که دوستت دارند قدردانی کن .

به کسانی که به تو نیاز دارند کمک کن .

کسانی که آزارت دادند ببخش .

کسانی که تو را تنها گذاردند فراموش کن .Learn how to be happy with what you have while you purse all that you want

یاد بگیرید در حالی که چیزهایی را که می خواهید دنبال می کنید ، شاد هم باشید ( و از زندگیتان لذت ببرید . )
We can not change the direction of the wind .... But , remember , that we can always adjust our sails

ما نمی توانیم مسیر باد را تغییر دهیم اما همیشه می توانیم بادبان هایمان را تنظیم کنیم .
Everystruggle in your life has shaped you into the person . You are today . Be thankful for the hard times , they have made you STRONGER

هر مبارزه ای در زندگیت تو را به کسی که اکنون هستی تبدیل کرده است . قدردان لحظات سخت زندگیت باش ، آنها تو را قویتر کرده اند .
Life is a mirror and will reflect back to the thinker what he thinks into it

زندگی مانند آینه است ، هر آنچه را که فرد به آن بیاندیشد برایش انعکاس می دهد .
Sometimes it is the smallest decisions that can change your life forever

گاهی کوچکترین تصمیمات شماست که می توانند زندگی شما را به کلی تغییر دهند .
Your life does not get better by chance , it goes better by change

زندگی شما به صورت اتفاقی و با شانس بهتر نمی شود بلکه با تغییر خودتان بهتر می گردد ( با بهتر شدن ما زندگی بهتر می شود . )
Great minds discuss ideas , average minds discuss events small minds discuss people

ذهن های بزرگ درباره ایده ها صحبت می کنند ، ذهن های متوسط درباره رویدادها حرف می زنند و ذهن های کوچک درباره دیگران
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams

آینده به کسانی تعلق دارد که زیبایی رویاهایشان را باور دارند .
Whenyou pray for others , God listens to you and blesses them , and sometimes , when you are safe and happy , remember that someone has prayed for you

زمانی که تو برای دیگران دعا می کنی خداوند به ندای تو گوش می دهد ، پس زمانی که تو خوشحال و ایمن هستی بدان که کس دیگری برای تو دعا کرده است .
The way is not in the sky . The way is in the heart

راه در آسمان نیست ( آن را آنجا جستجو نکنید ) راه هر کاری در دلهای ( شما ) است .
Be with ones ... who build you and your self - esteem

Break up and move on from the ones who use you or bring you down


با کسانی باش که تو را و اعتماد به نفس تو را تقویت کنند و از کسانی که قصد پایین کشیدن و سوء استفاده از تو دارند دوری کن .
Do not put the key to your happiness in someone else pocket keep it in your own

کلید شادی خودتان را در جیب کس دیگری قرار ندهید . آنرا نزد خودتان نگه دارید .
There are two ways to be happy , Either improve your reality , or lower your expectations

امروز به این فکر کن : دو راه برای شاد بودن وجود دارد یا واقع بینیت را بالا ببر یا انتظاراتت را پایین بیاور .
motivation(0) نظر
برچسب ها :
دوشنبه شانزدهم 9 1394
جملات کاربردی انگلیسی در سفر


جملات انگلیسی سفر


جملات کاربردی انگلیسی در سفر


شما باید قبل از رفتن به کشورهای خارجی ، زمانی را به تجدید معلومات خود در زمینه واژگان و اصطلاحات انگلیسی اختصاص دهید که قابل استفاده در هتل ، هواپیما ، حمل و نقل عمومی یا رانندگی در کشورهای خارجی می باشد  . در این قسمت از آموزش زبان انگلیسی ، تصمیم گرفتیم یک سری از جملات مفید انگلیسی را که می توانند کاربرد بسیار زیادی داشته باشند ، را قرار دهیم .

در هتل


این عمل در ابتدای اقامت در هتل انجام می شود ، وقتی شما اتاق رزرو کردید با این برای گرفتن کلید ثبت نام کنید .


What is the earliest time we can check in at your hotel ? Q
نزدیکترین زمان برای ثبت نام اتاق هتل کی هست ؟


این عمل در پایان اقامت شما انجام می شود وقتی شما تسویه می کنید ، هزینه هتل را می پردازید و کلید را تحویل می دهید .

Do not forget to turn in your key when you check out 
یادتان نرود که هنگام تسویه حساب کلیدها را تحویل دهید .


تماستلفنی که توسط هتل به منظور بیدارباش برای رسیدن به یک جلسه یا پرواز برقرار می شود . شما می توانید تماس بیدارباش را از پذیرش درخواست کنید .

I do not want to miss my flight tomorrow , so I am going to ask for a wake up call at 5 am 
نمی خواهم پرواز را از دست بدهم بنابراین می خواهم در خواست تماس بیدار بااش در ساعت 5 صبح را بدهم .

در فرودگاه

به برخاستن هواپیما از زمین و شروع سفر می گویند .

What time does your plane take off tomorrow ? Q
فردا چه ساعتی هواپیمایتان بر می خیزد ؟


وقتی در یک فرودگاه توقف می کنید و هواپیمایتان را برای رسیدن به مقصد نهایی عوض می کنید .

Mary has had a long day . she had a layover in Newyork on her way home to Boston
ماری روزی طولانی داشته است . او در نیویورک برای رسیدن به خانه اش در بوستون توقفی داشته است .

پروازی که در اواخر شب انجام می شود و بعد از صبح به مقصد می رسد .

The cheapest and most convenient flights across the Unitedstates are usually red - eyes
ارزانترین و راحت ترین پروازها به مقصد ایالات متحده معمولا پرواز شب هستند.


در وسایل حمل و نقل عمومی

به معنی سوار شدن در قطار یا مترو است  .

Instead of hailing a cab , you should hop on the subway to get to 42nd street
به جای تاکسی خبر کردن ، سریع سوار مترو شو تا به خیابان چهل و دوم برسی .

کرایه ، مقداری پول برای گرفتن بلیط مترو یا اتوبوس است .

The fare for one ride on the T in Boston is $ 2.50
کرایه مترو در بوستون 2.5 دلار است .


این نام نشان دهنده مسیری است که یک متروی خاص در نیویورک حرکت می کند .

Where can I get an uptown train ?Q
کجا می توانم سوار قطار بالا شهر شوم ؟


تاکسی گرفتن ، با خبر کردن راننده تاکسی برای سوار شدن در آن

It is almost impossible to hail a cab when It rains
معمولا در زمانهای بارش باران تاکسی گرفتن غیر ممکن است .


اصطلاحات عمومی و واژگان سفر

به رها شدن از زندگی روزمره و شروع یک سفر می گویند .

I have been working too hard this summer . I really need to get away
من تمام طول تابستان را سخت کار کردم و نیاز به یک استراحت دارم .


به زمانی می گویند که در مسافرت هستید و دلتان برای خانه تنگ شده باشد .

The kid was homesick after two weeks at camb
آن بچه بعد از دو هفته اقامت در اردوگاه دلش برای خانه تنگ شده بود .


مکانی که معمولا کسی به آنجا سفر نمی کند و دور افتاده است .

I do not like to visit the usual tourist attractions . I prefer to go to places that are off the beaten path
من زیاد به جاذبه های توریستی شناخته شده علاقه ندارم . ترجیح می دهم به مکانهای دور افتاده سفر کنم .

سبک سفر کردن ، بدون بار و بنه مسافرت کردن

If you go hiking this summer , remember to travel light
اگر این تابستان قصد رفتن به پیاده روی داری ، بدون بار و بنه برو .


واژه های سفر و مسافرت در انگلیسی


واژههای سفر و مسافرت در انگلیسی معادلهای گوناگونی دارد . توجه داشته باشید که هم این کلمات استفاده و معانی دیگری دارند و هم اینکه کلمات دیگری نیز در خصوص سفر و مسافرت در انگلیسی استفاده می شود ,ولی معمولا اینها رایج ترین هستند .

سفر - مسافرت کردن ( خیلی کلی )                                        Travel

سفر - مسافرت - زمان سفر ( از یک جا به جای دیگر )               Journey

سفر کوتاه - گشت ( برای کار یا تفریح )                                  Trip

تور - گردش - گشت ( به ویژه برای بازدید از شهرها )                  Tour

سفر - مسافرت ( دریایی یا فضایی معمولا طولانی )                        Voyage(0) نظر
برچسب ها :
دوشنبه نهم 9 1394
یادگیری لغات انگلیسی به روش کدینگ

روش کدینگ لغات انگلیسی


یادگیری لغات انگلیسی به روش کدینگ


با روش کدینگ ، لغات انگلیسی را به صورت برق آسا بیاموزید .


تعریف کدینگ و تصویر سازی ذهنی

آموزش زبان انگلیسی امروزهبه دغدغه اصلی زبان آموزان تبدیل شده است . از چه روشی زبان انگلیسی را فرا بگیرند ؟ مکالمه زبان انگلیسی واقعا از طریق کدام روش موثرتر است ؟ در این سایت ما به نوبه خود سعی می کنیم بهترین و موثرترین و در عین حال ماندگارترین روشهای آموزش زبان انگلیسی را برای شما ارائه دهیم به امید اینکه روزی برسد که حداقل در ایران مشکلات یادگیری زبان انگلیسی برطرف شود .
برایهمه زبان آموزان پیش آمده که چندین بار معنی لغات زبان انگلیسی را حفظ کرده ولی به دلیل فرار بودن و در محیط نبودن ، این کلمات را فراموش می کنند. در روش تصویر سازی ذهنی و کدبندی لغات انگلیسی ، ما در واقع سر نخ و رمزی برای لغات انگلیسی قرار می دهیم که با دیدن آن لغت یاد سر نخ و رمز می افتیم و به راحتی معنی لغت را می توانیم حدس بزنیم .
روشکار به این صورت است که شما یک لغت که معنای آن را بلد نیستید ، انتخاب میکنید و با توجه به طرز تلفظ یا شکل ظاهری و انواع مختلف تشبیه سازی آن را به جمله یا جملاتی که در ذهن دارید و به لغت مربوط می شود ؛ کدبندی و تصویرسازی می کنید .برای نمونه و آشنایی بیشتر با کدبندی و تصویر سازی به مثالهای زیر توجه کنید :

eclipse
مترادف : obstruction
کدینگ و تصویرسازی  :  یه سری از دخترا جدیدا وقتی کلیپس (e+clipse) میزنن جلوی نور خورشید رو هم میگیره!!! و کسوف و خسوف پیش میاد.
معنی : کسوف یا خسوف/گرفتگی


surgery
مترادف : anatomy
کدینگ و تصویرسازی: سر+جری =وقتی سرت جر میخوره چکارش میکنن و کجا عملش میکنن؟!
معنی : جراحی/اتاق عمل/عمل جراحی


caution
مترادف : precaution
کدینگ لغت :کاشان! بچه جون دارم هوشیارت میکنم رفتی کاشان احتیاط کن !
معنی : احتیاط/هوشیار کردن


seclude
مترادف : divide/separate
کدینگ و تصویرسازی : سه کیلو دلمه جدا کردم خریدم!!
معنی : جدا کردن/مجزا کردن/منزوی کردن


cursory
مترادف : perfunctory
کدینگ لغت : تلفظ لغت میشه کِرسِری و این لغت خیلی به سَرسَری نزدیکه!!
معنی : سرسری، از روی سرعت و عجله


alimony
مترادف : alimony
کدبندی  :  المانی !! دقت کردین المانی ها اصلا نفقه نمیدن؟؟
ali + money کدبندی : علی پولش زیاده ولی نفقه نمیده !
معنی : نفقه


capricious
مترادف : flighty
کدبندی و تصویرسازی :کبری + شیث
ازدواج کبری و شیث فقط هوس بازی بود و دلیلش هم دمدمی مزاجی بودنشونه !
معنی : هوس باز/دمدمی مزاج


entourage
مترادف : surrounding/attendance
کدبندی لغت : این + تورج
این تورج معلوم نیست چند نفر دوست و اشنا داره و محیطی که میگرده چجوریه!!
معنی : محیط/اطرافیان


bawdy
مترادف : ugly
کدبندی :  کلمه ی body رو در نظر میگیریم !  درسته که ادم بدنشو به بقیه نشون بده ؟؟؟  بدن=body 
(بدنشو) به بقیه نشون بده؟؟؟!؟نه نه نه زشته و کسی که این کارو بکنه هرزست!!!
معنی : هرزه/زشت


capitulate
مترادف : succumb
کدینگ لغت :  فکر کن تو کشتی بهتون حمله بشه به کاپیتان میگن
capi (captain) too late (کاپیتان خیلی دیر شده باید تسلیم شی)
معنی : تسلیم شدن/سر سپردن


gambol
مترادف : bound
کدینگ و تصویرسازی : تلفظش رو نگاه بنداز و بخون گامبو!!!!
خوب افراد گامبو جست و خیزشون کمه دیگه شما فکر کن یه ادم گامبو میبینی که خیلی ورجه وورجه میکنه!!
معنی : جست و خیز /ورجه وورجه کردن


shatter
مترادف : minify
تصویرسازی ذهنی :رفتم نونوایی یکی بی نوبت اومد نون بگیرم شاطر
قاطی کرد زد همه چی رو خورد و داغون کرد (shatter)
معنی : خورد کردن/داغون کردن/شکستن


keep off
مترادف : keep off
کدینگ لغت : رفتی بیرون کیفت رو از کیف قاپ حفظ کن !!
معنی : نگه داشتن / حفظ کردن


lackluster
مترادف : lightless
کدینگ لغت : lack+ luster خوب اگه خونتون لوستر نداشته باشه تاریک و بی نور و بی فروغ خواهد بود !
معنی : بی فروغ /بی نور/ تاریک


postpone
مترادف : delay / put off/ deffer
کدبندی لغت : پُست ِ پونه به تعویق افتاد !!
معنی : به تعویق افتادن/عقب انداختن


fulsome
مترادف : abundant
تصویرسازی و کدبندی : این لغت رو کافیه به این صورت بخونیم full+some = full of something
که به راحتی معنیش در ذهن تثبیت میشه!
معنی : فراوان / مفصل


aversion
مترادف : incompatibility
 کدینگ و تصویرسازی: دقت کردین اولین ورژن از ویندوز یا فتوشاپ یا هر برنامه ای که میاد با همه چی ناسازگاری داره ؟!! به همین دلیل من نفرت دارم از اولین ورژن
aversion=اولین ورژن
معنی : ناسازگاری / نفرت / تنفر


jealous
مترادف : invidious
کدبندی و تصویرسازی ذهنی :ژیلاست!خیلی حسوده خودت که میشناسیش !
معنی : حسود


bachelor
مترادف : unmarried , unwed
کدبندی و تصویرسازی : بچه لر!
بچه لره مجرد بود با این که لیسانس داشت
معنی : مجرد


absorb
مترادف : assimilate
 کدبندی لغت : اب +سرب
اب سرب رو به خودش جذب میکنه
معنی : جذب کردن،فرو بردن


vigor
مترادف : strength , activity
کدینگ لغت : فیگور
اونایی که فیگور میگیرن زورشون زیاده!
معنی : قدرت،نیرو،زور


Eminent
مترادف : of outstanding reputation
 کدبندی و تصویرسازی ذهنی : امینم خواننده!
امینم خواننده معروفیه
معنی : معروف،مشهور


Abound
مترادف : existing in great number
 کدبندی و تصویرسازی : یه باند !!تعدادشون خیلی زیاده یه باندن !
معنی : فراوان،زیاد بودن


Annals
مترادف : historical records
کدبندی لغت :انالیز !تاریخچه و سالنامه تو همیشه انالیز کن!
معنی : تاریخچه، سالنامه


Drudgery
مترادف : dull, difficult work
 کدینگ 1 : توی کارهای سخت لباسات جرواجره
کدینگ 2:  درودگری کار خیلی سختیه!
معنی : خرحمالی،کار سخت و طاقت فرسا


Implore
مترادف : Beg for assistance
کدبندی و تصویرسازی ذهنی : این پلو رو بده بمن خواهش میکنم !!
معنی : التماس کردن ،خواهش کردن


Accost
مترادف : To greet first
 کدینگ لغت :عکاس همیشه میخواد مورد خطاب قرار بده مردم رو!!
معنی : مورد خطاب قرار دادن


Felon
مترادف : criminal
 کدبندی لغت : فلان !
فلان فلان شده جانی و گناهکاره !!
معنی : جانی، گناهکار


Loathe
مترادف : despise
 کدبندی و تصویرسازی ذهنی : لوس !از ادمهای لوس متنفرم !
معنی : تنفر داشتن از ، متنفر بودن


dupe
مترادف : an easily fooled person
کدبندی لغت: تیوپ !افراد ساده توی استخر رو میزارن توی تیوپ و پرتشون میکنن تو اب
معنی : ساده دل ، گول خور


mundane
مترادف : Earthly
 کدینگ و تصویرسازی : موندنی !!از شکل ظاهری لغت هم میشه تشخیص داد و موندنی خوند این لغت رو !
معنی : دنیوی ، ماندگار


abjure
مترادف : abstain from, renounce
کدینگ 1 : ابجورو ترک کردی ؟! سوگندت رو شکستی ؟!
کدبندی2: اب+جورمگه جور درمیاد اب رو ترک کنی ؟!
معنی : ترک کردن ، سوگند شکستن
                                                      

(0) نظر
برچسب ها :
دوشنبه نهم 9 1394
یادگیری زبان انگلیسی به روش صحیح و اصولی

یادگیری انگلیسی


یادگیری زبان انگلیسی به روش صحیح و اصولی


یادگیریزبان انگلیسی نیاز به استمرار ، پشتکار و صرف وقت و انرژی ( البته به صورتاصولی و با برنامه ریزی ) دارد . پس به تبلیغات فریبنده ای که ادعای آموزش زبان انگلیسی درمدت زمان کوتاه و بدون تلاش را دارند ، هیچ اهمیتی ندهید . شما باید کمی زندگیتان را تغییر دهید . مثلا با خودتان انگلیسی حرف بزنید و یا بعد از ظهرتان را به مطالعه دیکشنری و یا دفتر لغتتان اختصاص دهید . برای انجام این کارها ، آن هم به طور منظم ، باید از انجام این کارها لذت ببرید . اگر شما مانند بیشتر زبان آموزهای دیگر هستید و دوست ندارید این کارها را انجامدهید ، پس باید روی انگیزه تان کار کنید .
شما هرگز نباید تصور کنید کهیادگیری انگلیسی شما کامل شده است . همیشه باید به دنبال یافتن نقاط ضعف خود باشید و روی آنها کار کنید . با دیگران راجع به زبان انگلیسی صحبت کنید. شما می توانید دوستانتان را با گفتن چند جمله انگلیسی غافلگیر کنید ! یامثلا می توانید به آنها بگویید که امروز 20 لغت جدید یاد گرفته اید . همیشه از پیشرفتهایتان با آنها صحبت کنید . احتمالا این چیزها برای دوستان شما هیچ اهمیتی ندارد . تنها چیزی که مهم است اینه که وقتی شما درباره انگلیسی صحبت می کنید ، علاقه و اشتیاق شما نسبت زبان انگلیسی نیز بیشتر میشود . اگر بتوانید دوستی پیدا کنید که مانند خود شما در حال یادگیری زبان انگلیسی وسطح معلوماتش نیز در حد شما باشد ، در شرایطی بسیار ایده آل قرار خواهید گرفت .نکته بسیار مهم این است که هر چه قدر از انگلیسی تان استفاده کنید ، بیشتر می خواهید که آن را یاد بگیرید . زبان انگلیسی آن قدر متداول است که شما می توانید همه جا از آن استفاده کنید . مثلا می توانید از موتور جستجویگوگل برای یافتن اطلاعات مورد علاقه تان در سایتهای انگلیسی زبان بهره بگیرید ، کارتون های زبان اصلی را تماشا کنید ، از بازیهای پر ماجرا در کامپیوترتان استفاده کنید ، کتابهایی به زبان انگلیسی بخوانید و .... با انجام این کارها شما نه تنها آموزش و تفریح را با هم ادغام کرده اید ، بلکهوقتی می بینید که فراگیری یک یا چند کلمه به شما این امکان را می دهد که برنامه زبان اصلی مورد علاقه تان را متوجه شوید ( یا بتوانید با دیگران مکاتبه کنید ) قطعا خواستار فراگیری لغات بیشتری خواهید شد .
بنابراین به طور خلاصه در اینجا چند راهکار ساده ولی با اهمیت را به شما علاقه مندانزبان انگلیسی معرفی می کنیم . تردید نکنید اگر آنها را با دقت به کار گیرید ، میزان پیشرفت و یادگیری شما چندین برابر خواهد شد و با صرف وقت و انرژی کمتر ، مطالب بیشتری را یاد خواهید گرفت . ضمن آنکه این بار یادگیری برایتان لذت بخش تر خواهد شد و بدون هیجان و دلواپسی در موقعیت های گوناگونبه خوبی از دانش زبانی خود استفاده خواهید کرد .

* . هدف خود را مشخص کنید .

* . یادگیری زبان انگلیسی را از پایه شروع کنید . اگرزبان انگلیسی شما خیلی ضعیف است ، خجالت نکشید که از سطح بسیار پایین شروعمی کنید . مهم این است که درست و اصولی شروع کنید ولی تا سطح بالا و عالی ادامه دهید .

* . همراه پیدا کنید .

* . از این شاخه به آن شاخه نپرید .

سعیکنید کتابها و متن هایی که برای مطالعه انتخاب می کنید ، ارتباط زیادی با انگلیسی واقعی ( real english ) داشته باشد و دائما کتابها و کلاسهای خود را عوض نکنید .

* . انگلیسی را از طریق گوش دادن بیاموزید .
اولین مرحله یادگیری زبان انگلیسی ، گوش دادن ( listening ) است .

* . حفظ کردن واژگان را متوقف کنید .
واژگان زمانی ارزش و معنی پیدا می کنند که در قالب عبارت و جمله باشند .

* . دستور زبان انگلیسی ( گرامر ) نخوانید .
خواندننکات دستوری و حفظ کردن فرمولهای پیچیده بدون کاربرد آنها در مکالمه و فعالیتهای زبانی روزانه ارزش زیادی ندارد . این گفته بدان معنی نیست که اصلا گرامر زبان انگلیسی نخوانید ، بلکه به این معنی است که در آن غرق نشوید . دستور زبان جزئی از زبان است نه همه آن .

* . پرسیدن عیب نیست .
هرجا به مطلبی برخورد کردید که آن را نمی دانید از دیگران بپرسید . نگذارید سوالات بی جواب شما روز به روز بیشتر شوند و به انبوهی از مجهولات تبدیل شوند .

* . یادداشت برداری کنید .
از سخنان مهم و یا متون درسی خود یادداشت برداری کنید . یادداشت های منظم و مرتب شده برای مرورهای بعدی به کارتان می آید .

* . هر روز زبان انگلیسی یاد بگیرید .
حتماشنیده اید که می کویند انگلیسی فرار است یعنی از مغز فرار می کند . علت این مساله آن است که ما از انگلیسی فرار می کنیم . اگر یادگیری و مطالعه انگلیسی برای ما یک عادت شود ، از آن لذت می بریم . مطالعه روزانه حدود 15 الی 20 دقیقه به مراتب بهتر از هفته ای یک روز و آن هم 2 تا 3 ساعت است و همیشه یادگیری به طور منظم و پیوسته ماندگارتر است .

* . به انگلیسی صحبت کنید .
بهخود جرات صحبت کردن را بدهید . با دیگران ارتباط برقرار کنید . از اشتباه کردن نترسید زیرا خود انگلیسی زبانها نیز اشتباه می کنند .

* . از اینترنت استفاده کنید .
بعضی از شبکه ها و پایگاههای اینترنتی حاوی مطالب سودمندی برای زبان آموزان هستند .

* . صبور باشید .
یادگیریزبان انگلیسی فرآیندی تدریجی است . تصور نکنید که یادگرفتن زبان با یک یا دو ماه کلاس رفتن حاصل می شود . زود مایوس نشوید . به قول ضرب المثل معروف (کارها نیکو شود اما به صبر ) . ضمنا فریب بعضی از آگهی های تجاری را که مدعی آموزش مکالمه زبان انگلیسی در 10 یا 15 جلسه و یا در خواب هستند را نخورید .

* . آموخته هایتان را مرور کنید .
هر چند از گاهی مطالب گذشته را مرور کنید و آموخته های خود را با دانسته های قبلی پیوند بزنید . اصل مهم و اصولی در یادگیری زبان انگلیسی مداومت است .

در پایان ذکر این نکته ضروری است که مراحل درست یاد گرفتن زبان انگلیسی به ترتیب زیر است :
1 - گوش دادن ( listening )
2 - صحبت کردن ( speaking )
3 - خواندن ( reading )
4 - نوشتن ( writing )

(0) نظر
برچسب ها :
يکشنبه هشتم 9 1394
آموزش نامه نگاری به زبان انگلیسی
نامه نگاری به زبان انگلیسی

آموزش نامه نگاری به زبان انگلیسی

همهما در طول زندگی خود نیاز داریم تا حداقل یک بار نامه بنویسسم و بهتر است که بتوانیم نامه خود را به اصولی ترین شکل ممکن بنویسیم . بنابراین یادگیریبرخی از نکات در این مورد می تواند به ما در نگارش یک نامه خوب کمک کند . متبحرترین افراد در زبان انگلیسی نیزگاهی از نوشتن نامه های اداری و رسمی خودداری می کنند . دانستن گرامر و زبان و کلمات کاربردی در زبان انگلیسی برای نگارش این گونه نامه ها کافی نیست . آنچه در نگارش نامه های اداری بیش از هر چیز دیگر خودنمایی می کند ،رعایت قالب استاندارد آن است ، به گونه ای که بتوان در حداقل کلمات و جملات ، حداکثر مفهوم را رساند . از این رو همواره عبارات و کلماتی خاص در نامه های اداری و رسمی استفاده می شود . در این بخش سعی شده است رایج ترین عبارات مورد استفاده در نامه های تجاری و اداری در قالبی آسان و طبقه بندی شده جمع آوری شود .

شروع نامه

در صورتی که دریافت کننده نامه را کاملا می شناسید باید علاوه بر نام ، عنوان او را هم ذکر کنید .
Dear Mr . President Obama
درصورتی که نام او را می دانید اما عنوانش را نمی دانید ، نام او را ذکر کنید . این در صورتی است که شما نامه ای دریافت کرده و وی نام خود را در آنجا ذکر کرده باشد و شما در پاسخ به آن نامه بسیار بهتر است که نام او را بنویسید .
Dear Mr Smith                                Dear Mrs . Johnson                                     Dear Miss . Brown
در صورتی که نام و نام خانوادگی فرد را می دانید و جنسیت او را نمی دانید نام و نام خانوادگی او را بعد از Dear بنویسید .
Dear Ashley Johnson
درصورتی که نام دریافت کننده را نمی دانید و مطمئن هستید که دریافت کننده آقا می باشد از Dear Sir و در صورتیکه مطمئن هستید دریافت کننده خانم می باشد از Dear Madam استفاده می کنیم .
در صورتیکه نمی دانید که دریافت کننده خانم یا آقا می باشد از فرم زیر استفاده کنید .
Dear Sir / Madam                                       Dear Sir or Madam

مواردی که در شروع نامه های اداری ، شغلی و رسمی نباید استفاده شود :

هرگز از نام کوچک به تنهایی استفاده نکنید .
از Dear Miss یا Dear Mrs بدون نام هرگز استفاده نکنید .
از My Dear هم هرگز استفاده نکنید .
از کلمات محاوره ای و نامانوس و همچنین کلمات ادبی و سنگین و چابلوسانه خودداری کنید .
از افعال مجهول تا حد ممکن استفاده نشود .

عباراتی که بیشتر در شروع نامه ها به کار برده می شود :

In reply to your letter                                    در پاسخ نامه شما
We wish to inform you that                          ما مایل هستیم به استحضار شما برسانیم که
We would appreciate it if you could                ما سپاسگذار خواهیم بود اگر شما می توانستید
With reference to                                          با اشاره به ، عطف به
In accordance with your requst                      طبق خواسته شما ، بر حسب درخواست شما
Please accept my thanks for                            لطف سپاس مرا بپذیرید برای
Could you favor me with                                   می توانید یک لطف به من بکنید تا
Referring your letter of                                    در استناد به نامه شما
I am anxious to hear from you about                      من مشتاق شنید از شما هستم درباره
We wish to remind you that                               ما مایل هستیم به شما یادآوری کنیم که

عبارات زیر نمونه هایی از عبارات مورد استفاده در نامه نگاری انگلیسی رسمی می باشد :

To agree with                                    در موافقت با
As per your requst                           طبق درخواست شما
In compliance with                           در موافقت با ، بر طبق
On behaif of                                   به نمایندگی از طرف
In due time                                        در موقع خود ، در زمان مناسب
Please allow me                                لطفا به من اجازه دهید که
هنگامی که نامه را به پایان می بریم استفاده از یک عبارت تعارفی و احترام آمیز جلوه بسیار خوبی به نامه می دهد .

عبارات مورد استفاده برای بستن و به پایان رساندن نامه :

Yours faithfully                                   یک عبارت پایانی برای همه نامه های رسمی
Yours truly                                          مناسب برای نامه های رسمی معمولی
Yours very truly                                  مانند قبلی و کمی دوستانه تر
Yours sincerely                                   مناسب برای همه نامه های شخصی
Yours affectionately                            مناسب برای بستگان و ارتباط با دوست دختر
Fondly                                                 برای امضا درجه یک خانواده ، برای نامه عاشقانه
براییک پایان مودبانه و احترام آمیز از عبارت Best regards استفاده می کنیم . نامه با نام و نام خانوادگی یا نام خانوادگی پایان می یابد .

مراحل نوشتن یک نامه به زبان انگلیسی

در هر زبان روش مخصوصی برای نوشتن نامه و تنظیمات صفخه وجود دارد . در زبان انگلیسی معمولا قواعد زیر لحاظ می شود :
1- آدرس خود را در بالا ، سمت راست صفحه بنویسید . معمولا از قاعده ابتدا کوچکتر استفاده می شود ، یعنی پلاک سپس خیابان و بعد شهر ، کد پستی و شمارهتلفن در آخر قرار می گیرند . اسم خود را در آدرس بنویسید .
2 - تاریخ بلافاصله پایین آدرس می آید . روش معمول برای ذکر تاریخ این است که اول رقم روز بدنبال آن ماه و سال می آید .
3- در نامه های رسمی و اداری ، نام و آدرس فردی که نامه برای او می نویسید را در سمت چپ صفحه زیر سطر تاریخ و یا اندکی پایین تر قرار دهید .
4 - نامه را از سمت چپ آغاز کنید . معمولی ترین روشهای شروع نامه به قرار زیر است :
با ذکر نام و نه نام خانوادگی فرد       Dear Penny
با ذکر عنوان و نام خانوادگی (شیوه رسمی تر )                    Dear Ms Hopkins
5- به عنوان امضا اسم خود را در نامه غیر رسمی و یا نام و نام خانوادگی را به طور کامل در نامه رسمی بنویسید . البته بدون ذکر هر گونه عنوان ( Dr / Mrs / Mr , ....)
6 - بر روی پاکت نامه نام فامیل را قبل از اسم بنویسید. تاریخ هم به گونه ای دیگر نوشته می شود ( ماه قبل از روز می آید ) . عبارت کلیشه ای Yours faithfully را به کار نبرید ، معمولا عبارات کلیشه ایپایانی زیر مرسوم می باشند :
Yours truly                                                      Yours sincerely

نمونه های انواع پاکت نامه :


در نامه های رسمی

نامه رسمینامه رسمی

در نامه های غیر رسمی


نامه غیر رسمی
نامه غیر رسمی(0) نظر
برچسب ها :
سه شنبه سوم 9 1394
X